انجام پروژه با سالیدورک و خدمات طراحی محصول و مدل سازی سه بعدی پروژه با سالیدورک solidworks

انجام پروژه با سالیدورک چگونه است؟

نرم افزار سالیدورک طبق امار مهندسی ، یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای طراحی بوسیله کامپیوتر  اتوکد CAD می باشد که با توجه به بهره گیری از یک محیط کاربری مناسب ، پشتیبانی حرفه ای ، محیط های کاری مختلف و امکان ایجاد تصاویر متحرک و خروجی انیمیشنی می تواند به عنوان نرم افزار طراحی اصلی مورد استفاده قرار گیرد. در ایران نیز مدل سازی های سه بعدی و طراحی قطعات بسیار رواج داره که نرم افزار سالیدورک را میتونیم بهترین نرم افزار برای این مدل طراحی ها دانست. خانه مکانیک با بهره گیری بیش از ۱۵ سال تجربه در زمینه طراحی و مدل سازی بسیاری از قطعات ، توانمندی بالایی در ارائه خدمات طراحی و مدل سازی انواع قطعات با نرم افزار سالیدورک را داراست.

آموزش جامع سالیدورک

خدمات انجام پروژه با سالیدورک خانه مکانیک

برخی از مهمترین لیست خدمات طراحی و مدل سازی با سالیدورک در خانه مکانیک : 

  • رندرینگ های تبلیغاتی 
  • نقشه کشی صنعتی 
  • مدل سازی سه بعدی و انجام پروژه های مختلف 
  • توانمندی آموزش کامل و جامع نرم افزار سالیدورک به صورت حضوری و مجازی 

خدمات نقشه کشی صنعتی و انجام پروژه با سالیدورک 

در گذشته جهت ایجاد نقشه های قطعات و تجهیزات ، رسم نقشه به صورت دستی از نماهای مختلف انجام می گرفت که احتمال خطا و اشتباه های بسیاری را در هنگام رسم و تجسم ایجاد می گرد. 

با پیشرفت تکنولوژی و ایجاد نرم افزار های طراحی مهندسی مختلفی مثل سالیدورک و کتیا ، فرایند طراحی و نقشه کشی با سرعت بسیاری زیاد و خطای ناچیزی انجام گرفت که خانه مکانیک با توجه به تجربه بالا در این زمینه ، می تواند به عنوان اولین انتخاب شما عزیزان انجام گیرد.

محبوبیت نرم افزار سالیدورک در خدمات طراحی صنعتی

همواره این سوال مطرح بوده که از بین دو نرم افزار برتر طراحی سالیدورک و کتیا کدام را انتخاب کنیم ؟ با توجه به کاربری اسان ، محیط های کاری جذاب و جعبه ابزارهای متنوعی که در نرم افزار سالیدورک در اختیار هست می توان نرم افزار سالیدورک را برای انجام خدمات طراحی و مدل سازی به عنوان گزینه اول انتخاب کرد . همچنین قیمت مناسب و در دسترس بودن این نرم افزار را می توان یکی از عوامل تاثیر گذار در انتخاب نرم افزار سالیدورک solidworks دانست. 

خدمات طراحی و مدل سازی با سالیدورک در مشهد 

همچنین خانه مکانیک برای مشهدیان شرایط ویژه ای را در جهت ارائه خدمات طراحی و مدل سازی با نرم افزار سالیدورک فراهم کرده است که بهتر است برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

انجام پروژه سالیدورک 

مشاورین ما در خدمت شما عزیزان هستند تا بتوانید پروژه های سالیدورک خود را با ما در میان بگذارید. ما تمام تلاش خود را می کنیم که آموزش های بسیاری را برای تسلط هر چه بیشتر شما بر محیط نرم افزار فراهم کنیم تا بتوانید خودتان پروژه های سالیدورک را انجام دهید.

چطور میتونم از خدمات طراحی مهندسی با نرم افزار سالیدورک solidworks استفاده کنم ؟ 

خانه مکانیک با بهره گیری از مهندسین مجرب و متعهد آماده ارائه خدمات مختلف مهندسی و تحلیلی در جهت انجام پروژه و خدمات صنعتی , تحقیقاتی و دانشجویی و مشاوره پایان نامه با سالیدورک solidworks می باشد .

جهت ثبت سفارش و یا بهره گیری از مشاوره رایگان متخصصین با ما تماس بگیرید.

نرم افزار سالیدورک، یک نرم افزار طراحی مکانیکی بسیار عالی است که با امکانات و ویژگی های منحصر به فرد خود، این امکان را در اختیار طراحان قرار داده تا خلاقیت های ذهنی خود را به سرعت به واقعیت تبدیل کنند.

نرم افزار SolidWorks از سه بخش اصلی قطعه (Part)، مونتاژ (Assembly) و نقشه کشی (Drawing) تشکیل شده است. از تلفیق پارت های مختلف می توان یک طرح مونتاژی را تهیه نمود. در قسمت Drawing  نیز می توان نقشه ساخت از مدل مونتاژی تهیه نمود.  شکل زیر بیانگر مفاهیم بیان شده به زبان یسیار ساده می باشد.

قطعه (Part)

زیر ساخت تمام مدل های SolidWorks طراحی قطعه می باشد. هر مونتاژ و نقشه ای حاوی تعداد معینی از قطعات می باشد. این قطعات در کنار هم تشکیل یک اسمبلی در نرم افزار سالیدورک خواهند داد.

نرم افزار SolidWorks با دستورات بسیار متعدد و قوی خود، این امکان را در اختیار طراح یا یک مهندسی معکوس قرار داده تا طراحی و انجام پروژه با سالیدورک خود را به بهترین و آسان ترین شیوه انجام دهد. به عنوان نمونه برای طراحی یک سینک ظرف شویی می توان با تلفیق 5 دستور Extrude، Cut، Loft، Shell و Fillet این طراحی را بهترین شیوه ممکن انجام داد.

مونتاژ (Assembly)

همان گونه که قبلا نیز بیان شد، از مونتاژ قطعات طراحی شده در محیط Part نرم افزار سالیدورک می توان یک اسمبلی ایجاد نمود. نرم افزار قدرتمند SolidWorks دارای محیطی بسیار قدرتمند با دستوراتی بسیار ساده برای مونتاژ قطعات می باشد. اسمبلی کردن قطعات در محیط نرم افزار SolidWorks بسیار ساده تر از نرم افزارهای مشابه نظیر Catia می باشد.

انجام پروژه با سالیدورک

بسیاری از تغییرات جزئی قطعات را می توان در محیط Assembly نرم افزار سالیدورک اعمال کرد. برای نمونه می توان دستور Extrude را برای قطعه مونتاژِی در محیط Aseembly پیاده سازی کرد.

یکی دیگر از ویژگی های بسیار جذاب نرم افزار سالیدورک، تهیه نمای انفجاری یا Exploded View از قطعات مونتاژی می باشد. نمای انفجاری حاوی اطلاعات بسیار مهمی نظیر نوع و تعداد قطعات می باشد. نحوه چیدمان قطعات نیز از نمای انفجاری به خوبی قابل تشخیص می باشد. یک نمونه نقشه انفجاری در شکل زیر نشان داده شده است.